Сьогодні, 3 січня, у США пройшов успішний запуск у космос ракети-носія Falcon-9 з українським наносупутником на борту.
Український наносупутник PolyITAN-HP-30, який сьогодні запустили в космос, було розроблено вченими Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".
Планується, що після виходу на орбіту він забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО
Супутник у космосі може піддаватися різним температурам одночасно. Наприклад, поверхня, обернена до зірки, може нагріватись до 90 градусів за Цельсієм. Тоді як поверхня, направлена у відкритий космос, опускається до мінусових температур. Це впливає як на роботу його окремих вузлів, так і наносупутника в цілому. Супутник HP-30, який сьогодні запускають у космос, обладнаний тепловою трубою з імітацією теплового навантаження на неї. Вона здатна покращити умови теплового стану внутрішніх вузлів апарата. Це дозволить стабілізувати роботу техніки у космосі і отримувати точні дані з орбіти Землі протягом тривалого часу. «В наносупутнику HP-30 теплова труба передає теплоту, генеровану корисним навантаженням, на зовнішній радіатор з метою відводу її в космічний простір шляхом випромінювання. Зовнішній радіатор має спеціальну пірамідальну форму з плоскими вершинами, таким чином досягається максимальна площа теплообміну із космічним середовищем», — розповів розробник та інженер з теплового режиму Костянтин Половинкін.
Супутник у космосі може піддаватися різним температурам одночасно. Наприклад, поверхня, обернена до зірки, може нагріватись до 90 градусів за Цельсієм. Тоді як поверхня, направлена у відкритий космос, опускається до мінусових температур. Це впливає як на роботу його окремих вузлів, так і наносупутника в цілому.
Супутник HP-30, який сьогодні запускають у космос, обладнаний тепловою трубою з імітацією теплового навантаження на неї. Вона здатна покращити умови теплового стану внутрішніх вузлів апарата. Це дозволить стабілізувати роботу техніки у космосі і отримувати точні дані з орбіти Землі протягом тривалого часу.
«В наносупутнику HP-30 теплова труба передає теплоту, генеровану корисним навантаженням, на зовнішній радіатор з метою відводу її в космічний простір шляхом випромінювання. Зовнішній радіатор має спеціальну пірамідальну форму з плоскими вершинами, таким чином досягається максимальна площа теплообміну із космічним середовищем», — розповів розробник та інженер з теплового режиму Костянтин Половинкін.