Китайська станція висадила місяцехід на зворотній стороні Місяця
Він став першим ровером, працюючим на зворотній стороні супутника Землі.
Посадочна платформа «Чан'е-4» успішно висадила на поверхню Місяця луноход «Юйту-2», який став першим ровером, працюючим на зворотному боці Місяця, інформує Ukr.Media.
Автоматична станція «Чан'е-4» з місяцеходом була запущена до Місяця 7 грудня ракетою «Чанчжен-3B/E» з космодрому Січан. У завдання місії входить фотографування поверхні супутника Землі, вивчення складу ґрунту та перевірка можливості ведення радіоастрономічних спостережень - передбачається, що в майбутньому на поверхні Місяця можна буде встановити радіотелескоп для спостережень без перешкод з Землі. Крім того, всередині посадкової платформи встановлено герметичний контейнер з яйцями шовкопряда і насінням рослин для проведення біологічного експерименту зі створення замкнутої екосистеми. Зв'язок між посадковою платформою і Землею підтримується за допомогою супутника-ретранслятора Queqiao, що знаходиться на гало-орбіті навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць.
«Чан'е-4» здійснила успішну посадку в кратер Кармана у 04:26 за київським часом 3 січня 2019 року, ставши першим космічним апаратом, який здійснив м'яку посадку на зворотному боці Місяця, і надіслала знімки поверхні. В 18:22 за київським часом місяцехід «Юйту-2» покинув станцію і від'їхав від неї, отриману колію в грунті сфотографували камери посадочної платформи. Сам шестиколісний ровер важить 140 кілограмів і оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів для дослідження взаємодії сонячного вітру з поверхнею Місяця.
Сторінки
▼